MSL mládeže a požární sport.

Družstvo mladších žáků, které bylo po 6. odběhnutých soutěžích na 2. místě si zatím výbornými výsledky s jednou výjimkou na dalších soutěžích udrželo průběžnou 2. příčku. V Paskově obsadilo 3. místo, v Hnojníku až 14. pozici, a hned na následující v Jistebníku 4. příčku. Po týdnu na soutěži v Řepištích družstvo podruhé na ligové soutěži vyhrálo a dobrou formu potvrdilo i v Oprechticích 4. místem. V sobotu 1.9.2017 družstvo čekaly hned 3 soutěže. Na 1. neligové v Petřvaldu zase vyhráli, na MSL Brušperku obsadili 5. místo a až na noční pohárové soutěži v Klimkovicích nedokončili. Do konce ligy zbývají ještě 3 soutěže a doufejme, že si zatím stříbrnou pozici udrží. Také složené družstvo starších s Oprechticemi své výkony zlepšuje a začíná se umisťovat v přední polovině soutěžících kolektivů.

Soutěžní kolektivy mužů a žen nenašly sílu, aby absolvovali alespoň některé naplánované soutěže a zůstely jen u okrskové a domácí.

TFA - Nikola Stolařová
Jinému zaměření se věnuje naše členka Nikola Stolařová, která získává zkušenosti v soutěžích TFA, které nejlépe simulují náročnou práci hasiče při zásazích. Obráží jak samostatně vypisované závody, tak se zúčastňuje soutěží v seriálu Beskydský železný hasič. Na soutěži 8.4.2017 v Metylovicích obsadila 16. místo z 27 závodnic. Na našich stránkách lze najít i video z jejího vystoupení. Dne 20.5.2017 absolvovala dvě soutěže, nejdříve na soutěži TFA v Petřvaldu získala 3. místo a na druhé soutěži Beskydský železný hasič v Mostech u Jablunkova zvítězila. Soutěž TFA Hornolhotský hasič s výběhem sjezdovky Skalka v Ostravě Porubě dne 5.8.2017 také vyhrála. A na zatím poslední soutěži 2.9.2017 TFA Ostravská věž 2017 s výběhem Bolt Tower získala 3. místo. 

Náročnost soutěží můžeme dokumentovat na popisu tratě poslední soutěže v Ostravě: 
Úsek číslo 1
a) Disciplína „Běh s požárními hadicemi“ spočívá v rozvinutí dvou hadicových vedení s proudnicemi na určenou vzdálenost. Hadice jsou předem připraveny, složeny do harmonik ve vymezeném prostoru, každé vedení je tvořeno čtyřmi spojenými hadicemi B 75 mm a proudnicí B,
b) Disciplína „Sbalení dvou hadic B“ spočívá ve smotání dvou hadic B 75 a jejich vložení do boxu.

Úsek číslo 2
a) Disciplína „Hammer box“ spočívá v provedení 100 úderů palicí v hammer boxu (50 nahoru, 50 dolů),
b) Disciplína „Tunel“ spočívá v pronesení 20 kg závaží překážkou se sníženým profilem oběma směry,
c) Disciplína „Figurína“ spočívá v uchopení figuríny zezadu, tzv. Rautekův úchop a její přemístění na vzdálenost přibližně 70 metrů,
d) Disciplína „Bariéra“ spočívá v překonání bariéry, seskoku a doběhu do cíle.

Úsek číslo 3
a) Disciplína „Žebříky“ spočívá v přenesení a postavení 4 ks nastavovacích žebříků k podestě, vytažení břemene (2x gumová hadice B) na plošinu pomocí lana a sestupu na zem,
b) Disciplína „Monitor“  spočívá ve spojení proudnice s monitorem.

Úsek číslo 4
Soutěžící od startu úseku běží do věže vysoké pece.    

Dominika Ručková 
Další naše členka Dominika Ručková pokračuje v závodění v požárním sportu od loňského roku i za reprezentaci ČR. Po loňské účasti na MS v Ostravě se opět stala členkou reprezentačního týmu B na 16. mezinárodní Hasičské olympiádě v rakouském Villachu. V běhu na 100 m překážek obsadila 25. příčku z celkem 88 závodnic s nejlepším časem sezóny v 1. pokusu 17,6 s a dopomohla tak ke 2. místu béčka celkově. Je účastnicí Českého poháru v běhu na 100 m překážek, kde absolvovala 3 ze 4 závodů. V Třebíčí 13.5. obsadila 24. místo s časy (2 pokusy - 18,95 s a 19,26 s), na Ostravské 100 27.5. obsadila 16. místo (17,96 s a 18.02 s) a dobrou formu převedla i na Bludovké stovce 29.7.2017, kde obsadila 15. příčku (pokusy 19,18 s a 17,97 s). Svými výkony se kvalifikovala na MČR v PS do Prahy, kde se jí už tak nedařilo a skončila až v závěru startovního pole.   


 

Aktualizováno (Úterý, 12 Září 2017 07:14)