Přehled činnosti MH SDH Krmelín za rok 2020 včetně úspěchů
   Mladší žáci měli zajištěná pravidelná cvičení ve sportovní hale, kdy využívali sportovního vybavení zakoupeného z dotací MŠMT a MSK, kromě toho se v dalším lednovém období, od zahájené rekonstrukce HD, připravovali i na hadicovou a uzlovou štafetu, která byla stejně jako první plánovaná sportovní akce, plnění odborek a hasičské čvachtání, z důvodů nákazy COVID-19, zrušena. 
Teprve od 18.5.2020 se postupně obnovila činnost MH a od 25.5.2020 i ostatní činnost sboru. Dětské kolektivy se začaly znovu připravovat na zvládání požárního útoku, což je hlavní disciplína, která by v případě soutěží Plamen byla jen jednou z mnoha, ale v současné době se stala jedinou, v níž probíhají Ligové soutěže (MSL MH), případně pohárové soutěže v požárním útoku, do ligy nezařazené. Přípravu zahájily dvě družstva, mladších a starších žáků.
 
   I když děti nechodily, s výjimkou individuálních návštěv, do školy, mohla probíhat příprava alespoň ve sboru. Dětské kolektivy se po zrušení všech soutěží včetně MSL mládeže zaměřily pouze na cvičení požárního útoku a navštívily několik pohárových soutěží, proběhnuvší za přísnějších hygienických a organizačních opatření, ať již použitím desinfekcí a dodržováním odstupů, tak startem v přesně stanovený čas, aby se doba pobytu družstev na soutěži co nejvíce zkrátila. V tomto čase družstva absolvovala soutěž v Oprechticích, kde mladší žáci dosáhli těchto časů: LProud 27,300s a PP 27,761s a umístili se na 11. místě z 15 družstev a starší žáci: LP 18,405s a PP 17,997s a skončili na 6. místě z 15 družstev. Daleko lepšího výsledku naše družstva docílila na noční soutěži 25.7.2020 ve Vyšních Lhotách, kde mladší žáci dosáhli časů: LP 19,937s a PP 18,218s a obsadili 5. místo ze 14 družstev, ale nejlépe se zde vedlo starším žákům s časy: LP 14,155s a PP 14,505s, kdy v konkurenci 19 družstev celou soutěž vyhráli. Na fotografii č. 1 po soutěži ve Vyšních Lhotách je vyobrazeno družstvo starších se získanými poháry, jedním do trvalého držení a dvěma putovními, kdy na jednom z nich bude umístěna destička se soupiskou družstva. Vedoucím mládeže ve sboru je Petr Edelsberger (bez vyobrazení), k ruce mu jsou další kvalifikovaní vedoucí Jiří Bednář, člen SDH Jistebník, který se s ním výraznou měrou podílí na vedení družstev mládeže (vzadu vpravo) a dále Christianne Havránková (bez zobrazení), Radka Bednářová (na fotografiích vlevo) a Martina Doležalová (na fotografii uprostřed). Na soutěži v Odrách starší žáci s časy LP 20,234s a PP 20,400s obsadili 4. místo z 12 družstev. Náročným soutěžním víkendem bychom mohli nazvat hned ten 1. prázdninový. První úspěšnou soutěží pro obě družstva se stala denní 5.9.2020 ve Velkých Albrechticích, kde mladší žáci docílili časů LP 16,53s a PP 17,55s a umístili se na 1. místě ze 4 účastníků, starší žáci s dosaženými časy LP 15,74s a PP 15,14s obsadili shodnou pozici při stejném počtu účastníků. Noční soutěž téhož dne v Petřvaldě zastihla mladší žáky v horší kondici a s časy LP 45,42s a PP 25,77s obsadili poslední hodnocené místo z 9 účastníků. Starší žáci si udrželi formu a s časy LP 14,93s a PP 13,80s, v konkurenci 6 kolektivů, soutěž vyhráli. Poslední tohovíkendovou soutěží byla účast Krmelína 6.9.2020 v Lučině, kde mladší s časy LP 17,50s  a  PP 17,21s  dosáhli ještě na 5. příčku z 21 družstev, kdežto starší žáci s výsledky LP 31,88s a PP 35,38s skončili až na 17. místě z 19 družstev. Jednou z odměn za 1. místo starších žáků ze soutěže ve Vyšních Lhotách byla projížďka v obrněném transportéru OT 64 - snímek č. 3. Ještě před soutěží v Brušperku 12.9.2020 zamířili mladí hasiči do areálu ve Vyšních Lhotách, místa parkování ocelového obra. Kromě starších žáků, výherců ceny, se mohli povozit i mladší žáci. Dále si mohli prohlédnout ukázku zbraní, granátů a nábojů atd. a přičichnout vojenskému vybavení, které se používalo v dobách minulých, a tato technika dá považovat již za historickou. Každé takové povyražení přináší dětem rovněž připomenutí, s čím vším se v minulosti nakládalo, k čemu sloužilo, ale hlavně k jakému účelu bylo určeno, a to k obraně vlasti, jak za světových válek, tak i ve vybavení armády v dobách mírových. Soutěže v Brušperku 12.9.2020 se opět zúčastnily obě družstva. Mladší žáci se solidními časy LP 16,02s a PP 16,41s obsadili bronzovou pozici ze 13 družstev a starší s časy 16,50s a PP 15,03s páté místo ze 4 družstev. Poslední soutěž sezóny družstva odběhla 13.9.2020 v Petřvaldíku a lépe se tentokrát dařilo mladším, kteří s časy LP 16,27s a PP 15,81s získali stříbrný stupínek a starší s LP 24,69s a PP 26,91s obsadili 11. místo z 16 družstev.

   K podpoře sportovních družstev mladých hasičů se pro rok 2020 podařilo zajistit dotaci z MŠMT Program Můj KLUB 2020, z níž bude pořízen materiál pro požární útok: rozdělovač, savice, klíče k savicím, proudnice, přilby a případně překážky k útoku CTIF nebo k běhu 60 m s překážkami a dále se z nich budou vyplácet dohody za vedení kolektivů a cestovné k zajištění dopravy na tréninky a soutěže, které nepobere nově pořízený dopravní automobil Ford, na fotografii č. 2 jsou MH SDH Krmelín s logem MŠMT. 
 
č. 1


č. 2
 
 
č. 3

Aktualizováno (Pátek, 29 Leden 2021 17:45)